Home / سوالات متداول

سوالات متداول

 آیا امکان تمدید ویزای توریستی وجود دارد؟
اعتبار ویزای توریستی حداکثر ۹۰ روز در طول یکسال است و بیش از این امکان استفاده از این ویزا وجود ندارد
آیا برای عبور از برزیل و توقف کوتاه در فرودگاه سائوپائولو ویزای ترانزیت این کشور لازم است؟
بله، مطابق آخرین تغییرات در قوانین مهاجرتی برزیل، شهروندان ایرانی برای عبور یا توقف در فرودگاه‌های این کشور باید ویزای ترانزیت اخذ کنند.
آیا با ویزای توریستی می‌توان مشغول به کار شد؟
اشتغال به کار با ویزای توریستی غیرقانونی است.
نحوه انتقال پول به اکوادور چگونه است؟
انتقال پول می‌بایست از طریق صرافی‌هایی که در کشورهای اطراف ایران مانند امارات یا ترکیه دفتر دارند صورت پذیرد. در این زمینه همچنین می توانید از خدمات موسسه زندگی در اکوادور استفاده کنید.
سود بانکی در اکوادور چه میزان است؟
با توجه به دلاری بودن پول رایج اکوادور، بانکها حداکثر ۵٫۵ تا ۷ درصد به سپرده گذاری سالیانه سود می دهند. البته در خصوص اخذ وام از بانکها، این رقم تا ۱۶ درصد افزایش می یابد.
«سِدولا» (Cedula) چیست و حاوی چه اطلاعاتی است؟
«سدولا» همان کارت شناسایی یا کارت ملی اکوادوری است که تمام شهروندان و افراد مقیم این کشور از آن برخوردارند. در این کارت، شماره ملی هر فرد، نام کامل، تاریخ و محل تولد، ملیت، وضعیت تاهل و نام همسر (در صورت متاهل بودن) ذکر شده است.
چه مدت پس از اخذ اقامت می توان درخواست ملیت و پاسپورت اکوادوری نمود؟
برای ارائه درخواست در خصوص دریافت ملیت و پاسپورت اکوادوری می بایست حداقل سه سال از تاریخ صدور اقامت دائم اکوادوری شما گذشته باشد. برای اخذ اقامت دائم می بایست دوره دو ساله اقامت موقت سپری شده باشد.
آیا پس از اخذ اقامت اکوادور امکان خروج از این کشور وجود دارد؟
بله، البته دارندگان اقامت اکوادور طی دو سال اول اقامت خود در این کشور، در هر سال حداکثر ۹۰ روز می توانند به خارج سفر کنند و اگر بیش از این مدت در خارج از اکوادور بمانند اقامت آنها باطل می شود.
در صورت به نتیجه نرسیدن درخواست اقامت، هزینه های دریافتی شما چه میزان است؟
در صورتی که پروسه اخذ اقامت به دلایل حقوقی و نقص در عملکرد همکاران ما به ثمر نرسد، تنها هزینه های ادارای صورت گرفته از مبلغ پرداختی مشتری کسر می گردد و مابقی عودت داده می شود. اما چنانچه متقاضی پس از ارسال درخواست رسمی و فرم امضاء شده انصراف دهد، معادل ۷۰ درصد از هزینه خدمات درخواستی کسر و مابقی عودت داده می شود.
دستمزد پایه در اکوادور چقدر است؟
دستمزد پایه یک کارگر ساده در اکوادور برای سال ۲۰۱۷ ماهیانه ۳۷۵ دلار است که دو ماه پاداش سالیانه، هزینه های جانبی و بیمه به این مبلغ افزوده می شود.
برای راه اندازی کار در اکوادور چقدر سرمایه نیاز است؟
میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک کسب و کار به نوع، اندازه و مکان آن کسب و کار ارتباط دارد. به طور خلاصه می توان گفت که با ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار سرمایه اولیه، می توان کسب و کار کوچکی در پایتخت راه اندازی کرد.
چه مشاغلی در اکوادور برای شروع کار بهتر است؟
اکوادور نیز مانند سایر کشورها نیازمند مشاغل مختلف است و موفقیت شما در یک شغل با میزان مهارت، علاقه و تسلط شما به زبان اسپانیایی ارتباط مستقیم دارد.
بهتر است زبان اسپانیایی را در ایران یاد بگیریم یا در اکوادور؟
طبیعتا اگر با آشنایی اولیه وارد اکوادور شوید بهتر است. البته یادگیری زبان در محیطی که همه اسپانیایی صحبت می کنند سریعتر و موثرتر خواهد بود.
چه روشی را برای یادگیری زبان در اکوادور پیشنهاد می‌کنید؟
می توانید معلم خصوصی بگیرید یا در کورس های خصوصی یا جمعی در موسسات آموزشی شرکت کنید. البته پیشنهاد ما، ثبت نام در کالج و دوره های دانشگاهی است.
آیا با ثبت در دانشگاه یا کالج های زبان امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد؟
خیر، با ثبت نام در مراکز آموزشی رسمی تنها می توان برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کرد.
آیا دانستن زبان انگیسی برای تحصیل در دانشگاه‌های اکوادور کافی است؟
خیر، تدریس در تمامی دانشگاه ها به زبان اسپانیایی است البته برخی دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود.
آیا دانشگاه‌های اکوادور بورسیه می‌دهند؟
عمدتا خیر، ولی در رشته های خاص تکنولوژیک و در سطوح تحصیلات تکمیلی امکان دریافت فرصت مطالعاتی وجود دارد.
دانشگاه های اکوادور برای ادامه تحصیل در سطح فوق لیسانس و دکتری دانشجوی خارجی می پذیرند؟
بله، مشروط به اینکه آخرین مدرک دانشگاهی شما از سوی وزارت آموزش اکوادور بررسی و تایید شود شما می توانید در سطح عالی‌تر ثبت نام نمایید.

سلام... با ما صحبت کنید